Jak odpocząć od dziecka? (Masz do tego prawo!)

Czy czas zarezerwowany tylko dla rodziców, to zawsze musi być jedynie przysłowiowe wyjście do kina?

dzieci

Choć każdy rodzic bezgranicznie kocha swoje dzieci, potrzebuje też czasem czasu "dla siebie". Często, szczególnie mamusie, które zostają z pociechą w domu, stają się matkami 24 na dobę i rezygnują z czasu dla siebie. Jeśli już wychodzą na paznokcie lub zajęcia sportowe, kawę z koleżanką bez dzieci każdy mówi jak jej dobrze. Jak robi to regularnie, czasem wzbudza to podziw innych mam, a czasem niemiłe komentarze wprawiające matkę w poczucie winy. Dla niektórych mam to wyzwanie "wyrwać się" z domu choćby na godzinę.

Niestety nadal w naszym społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że mama "siedzi" w domu i nie jest zmęczona. Ale to trochę wina mam. Dlaczego? Bo zazwyczaj mamusie chcą wykonać wszystkie swoje zadania i często upominają się o "wolne" dopiero gdy osiągną limit zmęczenia. Mamusie ciężko pracują i jak każdy potrzbują odpoczynku!

Wolne tatusia także często bywa tematem spornym, przecież "odpoczywa" od dzieci w pracy i po powrocie może im poświęcić więcej uwagi i odciążyć mamę. W niektórych związkach to niemal walka, kto może odpocząć, a kto się ma zająć dzieckiem.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz