Co dzieje się z libido rodziców po urodzeniu dziecka?

W sypialni po porodzie? To na początku trudne i dotyczy to bardzo wielu par. Sprawdź, skąd biorą się łóżkowe problemy tuż po porodzie.

brak seksu

Na początku jest tak, że na samą myśl o seksie kobieta dostaje mdłości. Przypominają się dantejskie sceny z sali porodowej, kosmiczne bóle podczas parcia i od razu cieplej robi się na sercu, gdy mąż proponuje film lub kolacje zamiast pójścia do łóżka. Potem kobieta długo ma prawo źle się czuć, a jak poczuje się lepiej, to wciąż wolno jej zwlekać i odkładać pierwsze poporodowe zbliżenie na później. Nieuchronny jest jednak ten moment, gdy jednak wypada się przełamać. I okazuje się, że jest inaczej, gorzej, boli, jest sucho, nieprzyjemnie i przyświeca tylko jedna myśl – oby od tego nie zajść w ciążę. Co się dzieje z libido po porodzie? Czy to normalne? 

Facetowi również nie jest łatwo! 

Po pierwsze nie przywykł do nieprzespanych nocy, stresu i nowej sytuacji. To wszystko może go zwyczajnie przytłaczać i sprawiać, że nie będzie miał ochoty na zbliżenia. Dodatkowo wzmaga w nim zazdrość, ponieważ dotychczas był w centrum  zainteresowań swojej partnerki, a tymczasem zszedł na dalszy plan. Wielu panów, którym spadło libido po porodzie swoich partnerek, twierdzi, że boją się skrzywdzić swoje żony, ponieważ wiedzą, że seks po porodzie bardzo boli. Uważają, że kobiety przeżyły w ostatnim czasie tyle bólu, że nie chcą, by jeszcze seks stanowił dla nich wyzwanie. Poza tym mężczyźni najczęściej nie mają pojęcia, ile trwa połóg i jak długo wszystko musi dochodzić do siebie, dlatego podświadomie nieraz chcą poczekać dłużej, by mieć pewność, że z żoną wszystko w porządku.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz