Tak nowoczesnej metody antykoncepcji jeszcze nie było!

Nowa metoda antykoncepcji - tak samo skuteczna, jak tabletka i nie ma żadnych skutków ubocznych.

antykoncepcja

Choć może to brzmieć bardzo surrealistycznie, ale powstała aplikacja antykoncepcyjna na telefon. Co więcej, otrzymała certyfikat organizacji TÜV Süd. Co to oznacza? Że oficjalnie stała się alternatywą innych z metod zapobiegania ciąż jak tabletki, wkładki domaciczne czy prezerwatywy.

Aplikacja Natural Cycles została stworzona przez Elinę Berglund i Raoula Scherwitzl. Twórcy aplikacji przekonują, że metoda ta cieszy się podobną skutecznością co tabletki antykoncepcyjne, tyle że nie musisz nic łykać, a tym samym nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Aplikacja to nie tylko mobilna technologia, powstała ona w oparciu o wyniki naukowych badań.

- Każdy cykl jest inny, ale w każdym cyklu menstruacyjnym jest tylko 6 dni, w których kobieta może zajść w ciążę. My wskażemy ci te dni. Wszystko, co musisz zrobić to mierzyć temperaturę w godzinach porannych - informują twórcy aplikacji na stronie Naturalcycles.com.

Jak zaznaczają twórcy aplikacji, kobiety mają szanse poznać swój naturalny cykl, a dodatkowo zdobywają wiedzę o własnej płodności, gdyż aplikacja, jednocześnie może być użyteczna podczas panowania poczęcia.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

eliza
2017-03-20 10:30:29

Ja już kiedyś próbowałam mierzyć temperaturę żeby określić dni płodne ale nic z tego nie wyszło, teraz po porodzie założyłam levosert, nie chcę na razie niespodzianek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz