Nieudane Walentynki mogą być przyczyną rozpadu związku

Co druga Polka postrzega Walentynki jako święto miłości, które warto celebrować. Dla 25 proc. pań jest to marketingowy chwyt zza oceanu. Mimo różnić w postrzeganiu święta zakochanych, ponad 70 proc. Polek uważa, iż nieudane Walentynki mogą być przyczyną rozpadu związku.

walentynki - para

Jak wynika z sondy „Walentynki 2018 według Polaków”, 85 proc. kobiet biorących udział w badaniu deklaruje, że obchodzi Walentynki. Dla Pań najważniejsze w święcie zakochanych jest jego celebrowanie z drugą połową – 33 proc. odpowiedzi, udany wybór prezentu – 28 proc., dobry pomysł na spędzenie tego dnia – 20 proc. oraz przyjemne zaskoczenie partnera – 19 proc.

Ponad połowa zapytanych Polek liczy na miły, walentynkowy wieczór we dwoje, aż 27 proc. na wyznanie miłości, a nawet oświadczyny. 14 proc. pań, jako zdeklarowane romantyczki, czeka na list miłosny, kartkę, piosenkę lub wiersz. Tylko 2 proc. otwarcie mówi, że liczy w Walentynki przede wszystkim na udany seks.

Na jakie walentynkowe upominki czekają kobiety?

Upominki są nieodłącznym elementem celebrowania dnia zakochanych, dlatego zapytano o prezentowe preferencje. Co trzecia zapytana kobieta zdradziła, że najlepszym upominkiem walentynkowym jest nietypowa niespodzianka, przygotowana przez drugą połowę, na przykład intymna sesja zdjęciowa, romantyczny masaż czy wspólny wypad do modnego ostatnio Escape Roomu. Panie, jak widać po wynikach sondy preferują prezenty w formie przeżyć niż upominki materialne.

W dobie przesytu gadżetami, coraz częściej sięgamy po niespodzianki w formie przeżyć, które dają możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego. Jak wynika z obserwacji, zarówno panie jak panowie są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek, bo zdają sobie sprawę, iż najgłębiej w pamięci pozostają upominki, które mają w sobie element zaskoczenia. Stąd rosnące zainteresowanie takimi nietypowymi atrakcjami, jak: intymna sesja zdjęciowa, romantyczny lot awionetką czy wizyta w Escape Roomie – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Na drugim miejscu wśród preferowanych przez panie prezentów walentynkowych pojawia się bielizna, a na trzecim kolacja przygotowana przez partnera. Wśród najgorszych upominków, według pań, pojawiają się zabiegi na odchudzanie – 52 proc. deklaracji, maskotki – 20 proc. oraz gadżety erotyczne – 18 proc. wskazań.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz