Rodzice idą na randkę. Czego nie robić, aby była udana?

Oto długo wyczekiwane wydarzenie i, niestety, łatwo je zepsuć. Tego nie róbcie!

randka

Wreszcie udało Wam się zostawić na chwilę dziecko i wybieracie się na pierwszą wspólną i bezdzietną (!) randkę? Oczywiście musicie się przygotować, ubrać, wybrać miejsce i poprosić opiekunkę do dziecka, ale to pewnie sami wiecie. Czy wiecie jednak, czego nie robić, aby randka należała do udanych?

Przede wszystkim macie zakaz wydzwaniania do opiekunki co chwilę i pytania, co słychać u Waszego dziecka. Dziecko poradzi sobie bardzo dobrze, lepiej niż Wy! A w porze randkowej najpewniej będzie już smacznie spało. A co się stanie, jeśli się obudzi i nie zobaczy piersi? Nic się nie stanie, przytuli się do opiekunki, babci czy kogokolwiek, z kim je zostawicie. Jeżeli dziecko popłacze trochę dłużej niż zwykle, bo będzie z kimś innym niż mama lub tata, to z pewnością nic mu się nie stanie.

Postarajcie się, by tematy Waszych rozmów dotyczyły czegoś innego niż dziecko i to, co ostatnio zrobiło, jak radzi sobie z nowymi wyzwaniami i co najbardziej lubi jeść. Naprawdę macie inne tematy do rozmów, a małżeństwo nie kończy się na dzieciach i ich potrzebach. Wy w Waszej rodzinie też jesteście istotnymi elementami.

Nie liczcie pieniędzy, które zamiast wydawać na sushi moglibyście wydać na nowy wózek dla dziecka. Bądźcie jak dawniej i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa. Pora zdać sobie sprawę z tego, że rodzice też mają prawo do przyjemności. I to również do przyjemności materialnych!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz