Czy w ciąży można uprawiać miłość francuską?

Seks oralny w ciąży jest dozwolony, a nawet zalecany!

ciąża

Jeśli oboje z partnerem lubiliście przed ciążą ten rodzaj pieszczot i osiągania satysfakcji seksualnej, to absolutnie nie musicie z niego rezygnować w ciąży. Seks oralny może być nawet doskonałą alternatywą w sytuacji, kiedy z powodów zdrowotnych, normalne stosunki płciowe w Twojej ciąży nie są przez lekarza zalecane. Niekiedy może się tak zdarzyć, na przykład, gdy zagraża Ci poród przedwczesny, że lekarz poprosi, abyście powstrzymywali się od stosunków dopochwowych. Wówczas delikatne pieszczoty oralne będą satysfakcjonującym dla nich zastępstwem.

Jednak uprawiając miłość francuską powinniście również być ostrożniejsi niż przed ciążą i przede wszystkim, wyjątkowo brać pod uwagę Twój komfort i bezpieczeństwo dziecka.

Dlatego też:

- wybierzcie bezpieczną pozycję do takich pieszczot, na przykład nie ryzykujcie przygnieceniem Twojego brzuszka stosując pozycję 69, zamiast niej korzystajcie z pozycji, w których możecie się oboje odprężyć i zrelaksować, taką jak ta, kiedy Ty siedzisz na fotelu, a partner wtula w Ciebie głowę lub na odwrót,

- decydując się na takie pieszczoty musicie być pewni, że Twój partner nie ma żadnej infekcji kataralnej, zepsutego zęba lub infekcji jamy ustnej, bo przez to Ty możesz nabawić się infekcji intymnej, a te są bardzo w ciąży niebezpieczne - grożą nawet poronieniem,

- pieszcząc ustami i językiem Twoje narządy płciowe, Twój ukochany nie może wprowadzić (wtłoczyć czy wdmuchać) powietrza do Twojej pochwy, ponieważ to również grozi infekcją dróg rodnych; stwarza też niebezpieczeństwo przedostania się powietrza do krwiobiegu, a w konsekwencji wystąpienia zatoru blokującego naczynia krwionośne, co stanowi śmiertelne zagrożenie zarówno dla matki, jak i dziecka.

Seks w ciąży może być równie przyjemny, co w każdym innym czasie. Wystarczy, że pozostaniecie na siebie otwarci, tak jak przed ciążą. 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz