Seks po ciąży. Czy łatwo jest rozpocząć współżycie po porodzie?

Seks po porodzie jest czasem taki, jak ten "pierwszy raz".

para

Ciąża bardzo zmienia życie kobiety. W jej ciele rośnie dziecko, wszelkie działania podporządkowuje zdrowemu rozwojowi maluszka. Zazwyczaj przyszła mama rezygnuje z używek, dba o siebie, nieco spokojniej traktuje pracę zawodową, i – jak to się mówi – „zwalnia” tempo życia.

Razem z partnerem oczekują chwili, w której będą mogli wziąć swoje dziecko w ramiona, przytulić. Staną się rodzicami pełną gębą. Przygotowują się do nowej roli, rozmawiają z bardziej doświadczonymi w tej materii znajomymi, czytają poradniki, szukają informacji w internecie.

Powyższe działania dotyczą również seksu. Przyszli rodzice upewniają się, czy mogą współżyć, a jeśli tak – w jaki sposób to robić, aby było miło dla nich, ale bezpiecznie dla maluszka. Oczekiwanie na dziecko to czas pełen czułości, a przytulanie sprzyja przeradzaniu się takiej chwili w jeszcze bardziej intymną. Szczególnie, że w ciąży kobieta czuje się niezwykle kobieco... choć czasem jak wieloryb, ale jednak kobieco. Cóż może być bardziej kobiece od noszenia w swoim łonie dziecka? Biust jest pełniejszy, a brzuch – chodzi o ten wystający, prezentowany z dumą - w pełni „usprawiedliwiony”. Więc większość mam nie ma kompleksów. Panowie z kolei czasem są zadziwieni rozmiarami brzuszka, ale raczej nie narzekają. Szczególnie, że partnerki w ciąży stają się bardziej wrażliwe na dotyk na skutek zwiększonego ukrwienia narządów, co oznacza jeszcze więcej przyjemności dla obojga.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-08-15 17:24:41

re: Seks po ciąży. Czy łatwo jest rozpocząć współżycie po porodzie?

Jestem już ponad rok po porodzie i zeeeero chęci :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-15 16:11:02

re: Seks po ciąży. Czy łatwo jest rozpocząć współżycie po porodzie?

"Teoretycznie na początku macierzyństwa prawdopodobieństwo zajścia w kolejną w ciążę, szczególnie przy karmieniu piersią, duże nie jest." To zdanie to jedna wielka bzdura !! Jak można pisać takie bzdury. Karmienie piersią nie chroni przed ciążą !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-15 13:30:36

re: Seks po ciąży. Czy łatwo jest rozpocząć współżycie po porodzie?

tak idiotycznego artykułu już dawno nie czytałam, porażka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz