15 rzeczy, które kobiety po porodzie robią źle... w sypialni

Jednym seks nie w głowie, inni nie mogą doczekać się bliskości. Każdemu jednak zdarza się popełniać błędy...

seks po porodzie

Narodziny dziecka zmieniają wszytko, bez wątpienia wszytko świat na głowie. Ciało przechodzi drastyczną zmianę, a powrót do normy trwa niekiedy miesiącami, a czasem nie udaje się powrócić do formy sprzed ciąży. Do tego nowe wyzwania, brak snu i ... intymności. Życie młodych rodziców zmienia się pod każdym względem, także zmiany dotyczą seksu. Choć możesz się obawiać, warto zrobić tak, by była to zmiana jedynie na lepsze.

O to 15 rzeczy, które większość kobiet robi źle, gdy w domu pojawia się noworodek. Podpowiadamy jak sobie poradzić!

Nie czeka z seksem wystarczająco długo

Nawet jeśli miałaś naturalny poród i czujesz się rewelacyjnie, po narodzinach dziecka powinnaś dać ciału przynajmniej 8 tygodni odpoczynku. Choć czujesz się nieźle, delikatne narządy zostały poddane olbrzymiemu naprężeniu, a nawet ranom i otarciom, których nie czujesz i nie widzisz.

Nie czuje się atrakcyjna

Ciało kobiety po ciąży jest inne, pojawiają się rozstępy, czasem zostaje brzuszek i więcej skóry na brzuchy. Wiele pań nie czuje, że ich ciało dokonało niewiarygodnych rzeczy, ale widzi, że ciąża i poród je zniszczyły. Pamiętaj, że ciało potrzebuje czasu. Zamiast rezygnować z seksu, poproś partnera, by nie dotykał na razie wstydliwych części ciała, może na razie lepiej się będziesz czuła kochając w bieliźnie lub ubraniu? Daj sobie czas i bądź pewna, że ojciec twojego dziecka na pewno nie myśli o twoim ciele, tak jak ty o nim myślisz.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz