Seks matek samotnie wychowujących dzieci

Jeśli sprawy w Twoim związku potoczyły się tak, że musisz samodzielnie zmagać się z trudami codzienności i wychowaniem dzieci, to czy oznacza to, że już przez resztę życia masz pozostać "tylko" matką?

seks samotnej matki

Współcześnie mamy coraz więcej rozbitych rodzin. W ciągu ostatnich 20 lat w Polsce liczba rodziców samotnie wychowujących dzieci zwiększyła się o połowę. Samotnych rodziców jest ponad milion, a 90% z nich to samotne matki (dane Instytutu Spraw Publicznych). Wydaje się, że to mężczyźnie łatwiej ułożyć sobie życie na nowo, bo to przeważnie nie on mieszka z dzieckiem. Jeśli i Ty droga Mamo zostałaś sama z dziećmi, ponieważ ich ojciec się nie sprawdził ani w roli taty ani w roli męża czy partnera lub straciłaś go w wyniku śmierci, to musisz wiedzieć, że jesteś bohaterką. Na pewno niejednokrotnie zadawałaś lub zadajesz sobie pytanie, czy musisz stłumić w sobie potrzebę bliskości w związku z mężczyzną? Czy musisz wyrzec się swojej kobiecości i przez resztę życia pozostać „tylko” mamą?

Potrzeby seksualne a szczęście

Na jednym z internetowych forów pewna kobieta pisze: „Trafiłam tu przez przypadek, ale nie sądziłam, że jest aż tyle kobiet w sytuacji takiej jak ja - samotna mama z dzieckiem - po nieudanym małżeństwie, bo facet nieodpowiedzialny i jeszcze zdradzał. Dobre pytanie zadał ktoś na początku - co robić z wolnymi wieczorami? A tak w ogóle, to spotkała któraś z Was normalnego faceta, który zaakceptował dzieciaczka i nie chodziło mu tylko o sex???”.

Kolorowe pisma zachęcają: nawet jak jesteś samotną matką, powinnaś spotykać się z innymi mężczyznami, iść z nimi do łóżka - tylko pamiętaj o zabezpieczeniu. Jeśli nie seks bez zobowiązań, to chociaż masturbacja wibratorem, przecież jesteś kobietą, masz swoją seksualność, która nie umiera wraz z momentem podpisania papierów rozwodowych! Jeśli i na to droga mamo mówisz nie, to chociaż SPA, masaże, kino, spotkania ze znajomymi, przecież jesteś samoDZIELNĄ matką i coś od życia ci się należy – będą nawoływały poradniki.

Tylko jak prowadzić atrakcyjne życie towarzyskie, kiedy ciągle trzeba szukać kogoś do opieki nad dzieckiem? Oczywiście można wynajmować nianię i spotykać się na seks bez zobowiązań. Z tym, że na pewno żadna z nas nie chciałaby się poczuć przedmiotowo traktowana przez mężczyznę, więc  dlaczego miałaby sama właśnie tak traktować mężczyzn? Czy bezrefleksyjny seks jest dobry?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz