Jak spanie z noworodkiem wpływa na seks? Nie tak jak myślisz!

Wielu rodziców obawia się takiego rozwiązania, gdyż boi się utraty intymności. Są w błędzie!  

Spanie z noworodkiem a seks

Gdy na świat przychodzi maluch, życie pary wywraca się do góry nogami. Można mieć pewne założenia przed porodem, ale gdy maluch płacze, ciągle chce jeść, do tego dochodzi zmęczenie i niewyspanie się, rodzice często rezygnują z pierwotnych założeń. Są i tacy, którzy od początku planują spanie z dzieckiem, by ułatwić sobie nocną opiekę nad maluchem i kamienie. Bez wątpienia maluch czuje się bezpieczniej, śpi spokojniej, a i to więcej snu dla rodziców. Jednak gdzie w tym wszystkim miejsce na pieszczoty, czułość i seks z partnerem? 

Jeśli decydujesz się, że maluch będzie teraz z wami w łóżku, wybierasz sen i wygodę, ale czy to wyklucza seks? Dr Cecilia Tomori, antropolog na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health przyjrzał się nocnemu karmieniu matek. Badaczka zauważa, że jedno nie wyklucza drugiego. Wybranie spania z dzieckiem przy piersi nie oznacza jednocześnie rezygnacji z życia seksualnego czy odgradzania się od partnera. Decyzja o spaniu z dzieckiem nie ma negatywnego wpływu na życie seksualne, chyba że na to pozwolimy.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Renata
2017-01-20 11:24:13

Seks po popoludniu gdy maluch na drzemke ok a co zrobic gdy jest jeszcze 4 latek w domu? He he i tu pomyslow w dzien brak...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz