Sprawdzone sposoby na uratowanie związku

`Od kiedy jest dziecko, nie ma już nas` - ile razy słyszy się to zdanie! Czy maluch to test dla związku?

rodzina

Maleństwo - krew z krwi, mieszanka genów kobiety i mężczyzny, rodziców… Gdy się pojawia, wywraca cały świat do góry nogami. Kobieta czuje się nareszcie spełniona. Mężczyzna odnajduje w sobie czułego tatę nawet, jeśli wcześniej nie był w stanie sobie siebie w tej roli wyobrazić. Ich związek robi się silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, bo udało im się stworzyć człowieka. Jest pięknie... tylko, że to nie jest jedyny scenariusz, tylko ten najbardziej popularny. Najczęściej prezentowany. Obok par, które ze szczerym zachwytem przeżywają początki swojego rodzicielstwa, mieszkają takie, którym jest gorzej. Gorzej, niż kiedykolwiek wcześniej. Być może któreś z nich nie umie się pogodzić z wywróceniem dotychczasowego porządku do góry nogami. Drugie czuje, że straciło coś już na zawsze. Oboje są zmęczeni. I pełni wyrzutów sumienia, że coś poszło nie tak, skoro drzwi obok mieszka przecież ta para, tak widocznie szczęśliwa z powodu dziecka…

Czy maluch to test dla związku? A jeśli tak, to czy ciągłe kłótnie i ewidentny kryzys od kiedy dziecko jest na świecie to znak, że pora na… rozstanie? Nie zawsze musi tak być. Trzeba sobie uzmysłowić, że zanim dołączy się do smutnych rozwodowych statystyk można jeszcze powalczyć. To czas, gdy miłość potrzebuje subtelnej pielęgnacji – nawet, jeśli wcześniej zdawała się kwitnąć zupełnie sama.

Co zrobić, żeby nowa sytuacja rodzinna nie zniszczyła związku?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

rozzalona
2016-01-03 12:31:29

re: Sprawdzone sposoby na uratowanie związku

Pierdu pierdu... Tak banalna teoria pod WSZYSTKO. Czy to dziecko czy nie. Tak różni sa ludzie i tak różne zwiazki ze te zlote rady można wsadzić sobie w.. Buty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz