Suchość pochwy: przyczyny

Skąd się bierze problem i jak sobie pomóc? Sprawdź!

suchość pochwy

Czym się objawia suchość pochwy w zasadzie nie trzeba tłumaczyć. Współżycie staje się nieprzyjemne, wręcz bolesne, może pojawić się także swędzenie i pieczenie pochwy. Warto wiedzieć, że suchość pochwy to nie tylko dyskomfort, ale ważny objaw świadczący o osłabieniu flory bakteryjnej. Przyczyn takiego stanu może być wiele i koniecznie należy zgłosić się do ginekologa. Niestety dla wielu pań jest to wstydliwy problem. Aż ponad połowa Polek (56%) uważa, że suchość pochwy to temat tabu.

Suchość pochwy przyczyny

Infekcja intymna

Często suchość pochwy może być spowodowana grzybiczą lub bakteryjną infekcją pochwy. Szczególnie groźna jest chlamydioza.

Więcej o infekcjach intymnych >>>

Zbyt krótka gra wstępna

Nie wszystkie kobiety potrzebują długiej gry wstępnej, ale jest to istotny element, który ułatwia współżycie. Dzięki takiemu “procesowi” pochwa jest odpowiednio nawilżona, panie zazwyczaj potrzebują 10-15 minut. Jeśli podczas seksu i po pojawia się ból i wiecznie najpewniej pochwa była za sucha.

Źle dobrana antykoncepcja

Niektóre środki plemnikobójcze mogą zaburzać florę bakteryjną pochwy i przyczyniać się do nadmiernej suchości pochwy. Warto także wiedzieć, że co 10 osoba ma uczulenie na lateks, środek nawilżający prezerwatywy lub środek plemnikobójczy. Objawami uczulenia mogą być świąd i ból pochwy podczas stosunku.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Renata
2017-05-06 17:44:21

przy problemach z suchością pochwy najlepiej stosować mucovagin. uzywam w żelu, a są też globulki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimuska
2017-04-24 11:07:30

Suchość

Suchośc pochwy to ogromny problem, z ktorym radzi sobei tylko dobry lek albo zel. mi szybko pomogl mucovagin i teraz juz normlanie moge wspolzyc, a nei z placzem, ze lzami i bolem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz