Za mąż po trzydziestce - z miłości czy z rozsądku?

Czy po trzydziestce więcej małżeństw zawiązuje się z miłości czy z rozsądku?

para

Jeszcze nie wyszłam za mąż

„Mam 28 lat. Nie mam męża, nie mam dziecka. Jestem na etapie szukania życiowego partnera. Nie chcę wychodzić za mąż za "pierwszego lepszego" po to tylko, żeby być żoną i mieć męża. Jestem atrakcyjna kobietą, nie mam kompleksów, podobam się facetom, nie narzekałam nigdy i nie narzekam na brak powodzenia. Życie mi się tak jakoś układa, że ciągle nie mogę znaleźć tego jedynego. Bardzo chciałabym mieć już dziecko, zawsze zakładałam sobie, że do 30stki urodzę. Dzisiaj wiem, że to mi się nie uda. Jest to frustrujące, ale trudno, przecież nie da się nic na siłę.

Problem polega na tym, że rodzice strasznie nalegają. W ogóle to uważają mnie za starą pannę, zamęczają tekstami, że lata lecą, a ja nikogo nie mam, to będzie mi coraz trudniej, że w końcu zostanę sama. To samo ze strony dziadków, cioć itp. A ja wiem o tym, sama się tego boję, ale co ja mam poradzić. Chcę wyjść za mąż z miłości, chcę być szczęśliwa, chcę mieć mężczyznę, z którym będę chciała wytrwać do końca życia. Nie wyobrażam sobie wiązać się z kimś z rozsądku. Zaczynam łapać coraz większego doła. Spodziewałam się od nich wsparcia, dopingu, a nie tekstów, że z każdym dniem bedzie coraz gorzej. Masakra. (…)”.

(pisownia oryginalna – przyp. redakcji)

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

JInx
2015-07-27 17:36:22

Ta granica nie ma znaczenia

Poznałam mojego męża w wieku 29 lat, niecałe 2 lata później wzięliśmy ślub, niedługo urodzi się nasze dziecko. Wiek nie ma znaczenia, trzeba słuchać siebie. W młodości przeżywałam wiele namiętności i nieudanych związków. Chyba jednak wolę to, co teraz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jay
2015-07-27 14:31:56

re: Za mąż po trzydziestce - z miłości czy z rozsądku?

Im pózniej tym lepiej, to moja opinia . Tez jestem po trzydziestce i dopiero teraz wiem co to miłość !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz