Zaskakujące powody rozwodów

Przyczyny rozwodów potrafią być naprawdę absurdalne. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, co może wpłynąć na podjęcie decyzji o rozwodzie, a tym bardziej z tego, że potwierdzają to badania naukowe! Jakie są nietypowe czynniki sprzyjające rozwodom?

para

Długi dojazd z pracy do domu

Okazuje się, że to również ma wpływ na relacje między małżonkami, w końcu czas, jaki spędzają na dojazdach, mogliby spędzać razem ze sobą. Naukowcy ze Szwecji udowodnili, że jeśli mąż lub żona dojeżdżają z pracy do domu powyżej 45 minut, to taka sytuacja zwiększa ryzyko rozwodu. Przed 10 lat naukowcy badali rodziny. 14% par mających długą drogę do pracy, rozwodziło się częściej niż pary pracujące bliżej domu, tam to 10% rozwodów. Pamiętajmy, że to szwedzkie badanie. Czy da się je przenieść na polskie realia?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

żona
2016-07-11 13:02:36

re: Zaskakujące powody rozwodów

My byliśmy na skraju rozwodu z powodu problemów męża z erekcją. Nie chciał się kochać, odwracał się do ściany a nie chciał przyznać się, że coś się dzieje! Wystarczył suplement diety Permen King i szczera rozmowa i uratowaliśmy związek. Przez taki drobiazg wszystko mogło sie popsuć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz