Czy Brytyjki będą miały płacone za to, że karmią piersią swoje dzieci?

Finansowa zachęta do karmienia piersią to najnowszy pomysł naukowców z Wielkiej Brytanii.

kobieta pieniądze

Czasy w polityce są takie, że rządy wielu krajów lubią machać ludziom przed oczami pieniędzmi, pokazując im, ile mogą dostać, jeśli spełnią określone warunki. Brytyjczycy uznali, że jeśli kobieta będzie dostawała vouchery warte nawet 200 funtów, chętniej będzie karmiła piersią. Sprawdzono, czy to prawda!

Ponad 10 tysięcy młodych mam z południowego Yorkshire, Derbyshire i Nottinghamshire dostało propozycję skorzystania z voucherów wartych od 120 do 200 funtów (czyli 900 złotych). Badanie przeprowadzili eksperci z Uniwersytetu Sheffield i Uniwersytetu Dundee. Warunkiem otrzymania kuponów było karmienie przez dwa dni, 10 dni lub sześć tygodni. Kolejne vouchery, ale już o wartości 80 funtów, oferowano, gdy dziecko było karmione w ten sposób przez 6 miesięcy. Kobiety, które zdecydowały się na udział w nowatorskim projekcie otrzymały dostęp do aplikacji mobilnej poświęconej karmieniu piersią, a także mogły korzystać z wizyt położnych i pielęgniarek.

W wyniku badania zanotowano 6-procentowy wzrost, jeśli chodzi o kobiety karmiące piersią w tych rejonach, gdzie wprowadzono vouchery.

Dziennikarze BBC rozmawiali z jedną z uczestniczek badania. 29-letnia Fiona Sutcliffe z Sheffield niedawno urodziła córeczkę. Przyznaje, że rozważała karmienie piersią, ale nie potrafiła tego zrobić. Jej zdaniem dzięki badaniu nauczyła się, jak poprawnie karmić piersią.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz