Orzechy w diecie dziecka - najnowsze doniesienia

Okazuje się, że tego alergenu nie tylko nie należy unikać, ale wręcz należy serwować już -miesięcznym maluszkom!

Alergia na orzechy u niemowląt

Nowe zalecenie powstały dzięki lepszemu zrozumieniu mechanizmów powstawania alergii. Między 4 a 6 miesiącem życia należy podawać orzechy szczególnie dzieciom, które są narażone na wysokie ryzyko rozwoju alergii na orzechy. Dzieci, u których ryzyko wystąpienia alergii na orzechy jest umiarkowane, powinny otrzymać orzechy w wieku około 6 miesięcy. Eksperci zalecają jednak najpierw kontakt z alergologiem.

Choć pomysł ten może się wydawać dość szalony, nie jest to pierwsze takie doniesienie. Już w maju podobne zalecenia wydali eksperci rządowi w Australii.

- Odrzucamy dotychczasowe przekonanie, zgodnie z którym odroczony kontakt z alergenami pokarmowymi w dzieciństwie zmniejsza ilość alergii - stwierdzili niedawno naukowcy z University of Western Australia. - Nasze nowe zalecenia mówią, że wszystkie dzieci powinny już w pierwszym roku życia otrzymywać pokarmy alergizujące, takie jak masło orzechowe, ugotowane jajka, produkty mleczne i pszenicę. Dotyczy to też dzieci z wysokim ryzykiem rozwoju alergii - powiedziała Debbie Palmer, współautorka australijskich badań.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz