Dania i potrawy wigilijne dla dzieci [PRZEPISY]

Zbliżają się pierwsze Święta twojego Malucha i chciałbyś, by spróbowało świątecznych przysmaków? Podpowiadamy, co przygotować!

Pierwsze wspólne Święta Bożego Narodzenia to bardzo ekscytujące przeżycie. Pierwsze wspólne ubieranie choinki i pierwsze prezenty od Mikołaja. Po raz pierwszy także zasiądziecie do świątecznego stołu. Wiele mam chce, szczelnie w Wigilię, by menu malucha nie odbiegało od tradycyjnych świątecznych potraw. Jednak większość rzeczy nie nadaje się w swojej tradycyjnej formie do jedzenia dla maluszków. Pamiętaj, że choć to wyjątkowy dzień nie może być odstępstwem od zasad rozszerzania diety. Niemowlęciu nie podajemy na raz kilku nowych produktów, a także nie proponujemy dań tłustych, ciężkostrawnych, silnie alergizujących lub takich, które grożą zakrztuszeniem się. To nie czas, by maluch próbował grzyby, mak, orzechy w kawałkach czy miód, marynaty, smażone ryby, wędzone mięsa nie mogą się znaleźć w świątecznym menu roczniaka.

Potrawy wigilijne dla dzieci przepisy

Małe dziecko przytłoczone ilością zapachów, gości, innymi dźwiękami niż zwykle może w ogóle nie mieć apetytu lub może niechętnie próbować nowych rzeczy. Nie szalej z ilością potraw dla dziecka, przygotuj jedną dwie “tradycyjne” potrawy pod dziecko, ale miej pod ręka ulubioną zupkę lub kaszkę.

Na kolejnych stronach znajdziesz kilka przykładowych przepisów dla najmłodszych >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz