Dieta matki karmiącej alergika

Jeśli u dziecka karmionego piersią wystąpi wysypka lub kolka, warto przyjrzeć się dokładniej temu, co spożywa mama.

Dieta matki karmiącej alergika

Na alergię cierpi około 40% ludzi na świecie (według danych WAO), jednak liczba zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami stale rośnie. Narażone są na nią głównie maluchy, których rodzice mają alergię, ale także te, które są wychowywane w sterylnych warunkach (tzw. zachodni styl życia).  Życie małego alergika nie jest łatwe. Jak uchronić go przed zbędnym cierpieniem? 

Karm piersią

Karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej u dziecka. Narażone jest na nią tylko między 0,5, a 2% maluchów karmionych przez mamę. Dlaczego się tak dzieje? Mleko mamy jest naturalną szczepionką, która chroni maluszka. Pediatrzy zalecają karmienie piersią co najmniej do 6 miesiąca życia. Jeśli jednak u dziecka wystąpi wysypka lub kolka warto przyjrzeć się dokładniej temu, co spożywa rodzicielka.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

sabinka
2015-04-28 20:36:14

re: Dieta w ciąży i jadłospis mamy karmiącej a alergia pokarmowa u dziecka

dieta w ciazy jest bardzo wazna dla rozwoju dziecka, ja bardzo staralam sie uwazac na to, co jem, zeby bylo zdrowo i rozmaicie, oprocz tego zazywalam oczywiscie specjalne witaminy i probiotyk na alergie latopic, bo moje malenstwo mialo duze szanse na alergie, gdyz oboje z mezem ja mamy, na szczescie dzidziu urodzil sie zdrowy i do dzis nie ma zadnych oznak alergii, choc ma juz prawie 4lata! mysle ze wiele w tej kwestii zawdzieczam kuracji latopiciem!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz