Dlaczego dzieci kochają czekoladę?

Dla niej dzieci są gotowe zrobić naprawdę wiele. Zastanawiałaś się, na czym polega jej fenomen.

dziecko a czekolada

Cukier – można się od niego uzależnić i to nie żart! Cukier podrażnia układ nerwowy, nie jest wskazany dla dzieci z nadpobudliwością ruchową. Poza tym substancja ta zakwasza organizm i osłabia odporność , a więc sprzyja częstym chorobom, które lubią zakwaszone środowisko, jest też pożywką dla pasożytów i grzybów. Uzależnienie do cukru sprawia, że dziecko źle się odżywia, wybiera tylko słodkie rzeczy, co podnosi ryzyko otyłości. Cukier nie służy zębom, nasila próchnicę. Zdecydowanie nadmiar cukru w diecie nie jest wskazany.

Tłuszcze – w czekoladzie znajdują się niekorzystne tłuszcze, które również jak cukier, sprzyjają otyłości. Dziecko powinno jeść więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych, omega 3 i omega 6.

Mleko – osłabia wchłanianie żelaza, więc żelazo z czekolady nie chłonie się, przeciwnicy mleka w diecie dziecka mówią, że powoduje ono ospałość i przemęczenie, osłabienie.

Kofeina – pobudza organizm dziecka w sztuczny sposób, nie jest jej dużo w czekoladzie, ale jednak jest. Kofeinę zalicza się do substancji psychoaktywnych.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kamila
2017-02-02 11:22:13

C z tego że dzieci czekoladę kochają, u mnie jej nie ma odkąd syn dostał zaparć, podaję dicopeg junior i wykluczyłam z diety słodycze, ryż, marchew gotowaną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lena22
2017-04-22 16:22:53

U mojej Heli to samo - czekolada wywyołuje u niej straszne zaparcia a co najgorsze czesto nie mam wplywu na to czy dziadkowie beda mala karmic czekolada. ostatnim razem mala trzy dni meczyla sie z wyproznienieniem. Brzuszek miala twardy jak kamien... strasznie sie meczyla. Moja mama przyniosla z apteki dicopeg junior i pomoglo. kupka byla juz kilka godzin pozniej, ale wiadomo ze lepiej byloby dmuchac na zimne i ograniczyc czekolade. Tylko jak przy rozpieszczajacych dziadkach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz