Dzielisz się z dzieckiem jedzeniem? Nie rób tego!

Dzielenie się posiłkiem to oznaka miłości, ale w przypadku dzieci warto czasami zastanowić się, czy pozwolenie dziecku na jedzenie z własnego talerza nie przyniesie więcej szkody, niż pożytku.

dzielenie się posiłkiem

Posiłki to dla wielu rodziców najtrudniejszy element każdego dnia. Ciężko odciągnąć dziecko od telewizora lub komputera i zachęcić je, by usiadło do wspólnego obiadu czy kolacji. Do tego dochodzi jeszcze problem z dogodzeniem maluchowi w kwestii tego, co dokładnie będzie na talerzu. Niektóre dzieci mają swoje ulubione produkty i nie są chętne do próbowania nowych smaków. Jednak każda mama chce, by jej dziecko było świadome, że oprócz kanapki z serem istnieją inne dania, które są równie smaczne.

Większość mam za wszelką cenę stara się zachęcić malucha do zjedzenia czegoś innego, dzieląc się z nim swoim posiłkiem. Chociaż dzielenie się jedzeniem to dawanie dobrego przykładu, a przede wszystkim umacnianie więzi w rodzinie, czynność ta niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa. Zanim rodzice zdecydują się na kuszenie dzieci swoim obiadem, muszą być świadomi skrywających się za tym zagrożeń.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz