Jak często karmić piersią?

Czy istnieje plan karmienia piersią? Czy można wyliczyć, ile razy w ciągu dnia dziecko powinno jeść? Jakie przerwy robić między podawaniem dziecku piersi? Rozwiewamy wątpliwości.

niemowlęta karmione naturalnie

Wiele matek zadaje sobie pytanie o to, jak często karmić piersią swoje dziecko. Jak często karmić noworodka? Jak często niemowlaka? Eksperci zalecają, by karmić piersią na żądanie. Oznacza to, że dziecko powinno dostawać pokarm mamy tak często i tak długo, jak się tego domaga.

Moje dziecko chce jeść. Czy to znaczy, że jest głodne?

Dziecko prawie zawsze zjada dokładnie tyle, ile potrzebuje. Warto jednak pamiętać, że karmienie piersią to nie tylko zaspokajanie głodu, lecz także potrzeba bliskości i bezpieczeństwa. Dziecko domaga się więc piersi nie tylko wtedy, gdy jest głodne, lecz także wtedy, gdy chce być po prostu bliżej mamy.

Pokarm mamy jest idealnie dopasowany i szybko się trawi

Niemowlę karmione mlekiem modyfikowanym nie sięga ciągle po butelkę, podczas gdy niemowlęta karmione naturalnie w pierwszych miesiącach życia mogłyby cały czas spędzać przy piersi. To dlatego, że mleko mamy idealnie odpowiada potrzebom małego organizmu – jest lekkostrawne i dobrze przyswajalne. Przez to jego trawienie i wchłanianie trwa krócej.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-12-21 19:28:42

Ten jego smaczek jest uzależniający. Mi tak podpasował, że nie mogę przestać go pić. Poziom mleka jest już w normie, wszystko jest tak jak powinno być zawsze. Tylko jakoś szkoda mi odstawić ten smaczek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-12-12 12:42:14

Wydaje mi się, że karmisz dziecko na zawołanie. To nie jest jakaś wielka filozofia. Maluszki, z reguły we wczesnych tygodniach swojego życia głównie jedzą i śpią. U mnie wszystko się unormowało po wprowadzeniu lactosanu. Pokarmu było więcej i dziecko zaczęło się najadać i dłużej spać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz