Czy długie karmienie piersią sprawi, że twoje dziecko będzie `supermądre`?

Zwolennicy karmienia piersią niekiedy przeceniają zalety matczynego pokarmu...

karmienie piersią

Choć nie od dziś wiadomo, że karmienie piersią ma wiele zalet i jest bardzo korzystne zarówno dla najmłodszych, jak i dla mam, zwolennicy tego sposobu chcą za wszelką cenę odnaleźć coraz to nowe atuty.

Bezwątpienia mleko mamy dostarcza najzdrowszego pożywienia, jakie maluszek może dostać. Mleko mamy jest także niezwykle pomocne w kształtowaniu odporności, a kamienie piersią wpływa korzystnie na więź matki i dziecka. Specjaliści ze Światowej Organizacja Zdrowia zalecają, aby karmić dziecko wyłącznie piersią przez minimum 6 miesięcy, a później traktować mleko mamy jako uzupełnienie diety, składającej się z pokarmów stałych, przez okres od 12 do 24 miesięcy lub tak długo, jak potrzebują tego matka i jej dziecko.

I o to "jak długo potrzebują" właśnie chodzi. Jak zauważają specjaliści, wiele mam za wszelką cenę chce karmić swoje 4, 5, a nawet 6-letnie dzieci piersią, gdyż tyle się mówi o korzyściach płynących z mleka matki. I choć mleko mamy niesie wiele korzyści, nie ma (jeszcze) naukowych dowodów, które by wskazywały na korzyści dla dzieci kilkuletnich. 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-04-20 23:46:48

Tylu błędów to ja jeszcze nie widziałam. Kto to pisze?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz