Jedzenie dla niemowląt. Papki czy dorosłe dania?

Zaczynasz rozszerzać dziecku dietę? A może planujesz wprowadzić jakieś zmiany w dziecięcym menu? Zobacz, co warto wybrać - papki czy normalne jedzenie?

jedzenie

Osoby śledzące fora internetowe o tematyce parentingowej doskonale zdają sobie sprawę, że tematy związane z żywieniem niemowląt i małych dzieci budzą największe dyskusje. Różnice zdań można zaoberwować nie tylko przy próbie rozstrzygnięcia, od kiedy należy rozszerzać dziecku dietę, ale także jaką formę owa dieta powinna przybrać.

Jakie możliwości mają rodzice?

Możliwości jest naprawdę wiele – począwszy od gotowych słoiczków z daniami dla niemowląt, poprzez samodzielnie przygotowane przeciery, aż do dań serwowanych w kawałkach do samodzielnego spożycia przez malucha.

Co myślą o tym eksperci?

Bez wątpienia wśród ekspertów do spraw żywienia dzieci oraz rodziców, którzy lubią śledzić trendy, prym wiedzie metoda BLW. Polega ona na pominięciu podawania gładkich papek – dziecko od razu dostaje posiłki jak reszta rodziny i uczy się spożywać je własnymi siłami. Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się szybsze doskonalenie umiejętności przy stole, rozwój zmysłów poprzez obcowanie z rozmaitymi fakturami, smakami i kolorami jedzenia, a także brak problemów z apetytem w przyszłości. Przeciwnicy tej teorii obawiają się natomiast zadławienia dziecka i wolą bazować na bardziej tradycyjnej metodzie karmienia dziecka łyżeczką, konsystencją dostosowaną do wieku i możliwości Malucha.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz