Jesteś pewna, że nie przekarmiasz swojego dziecka?

To nie takie oczywiste, jakby się mogło wydawać. Prawie 80% dzieci zjada większe posiłki niż powinno. Sprawdź, czy ty też to robisz!

przekarmianie dzieci

Infant and Toddler Forum (ITF), organizacja promująca zdrowy styl życia dzieci zleciła badanie, by sprawdzić, jak żywione są małe dzieci. Rodzicom pokazano zdjęcia posiłków, ci mieli za zadanie wskazać wielkości porcji, jakie podają swojemu dziecku, a także odpowiadali na pytania, jak często określony rodzaj żywności otrzymuje ich maluch. Specjaliści przepytali tysiąc rodziców i okazało się, że 79% dzieci od pierwszego do czwartego roku życia zjada posiłki większe, niż to jest zalecane dla tej grupy wiekowej. Co dziesiąty rodzic podaje dzieciom porcje żywności przeznaczone dla osób dorosłych.

Co ciekawsze, aż 73% martwi się, czy dziecko nie zjadło za mało, a zaledwie 25% obawia się tego, czy dziecko w przyszłości będzie się borykać z nadwagą. Tymczasem nawyki żywieniowe utrwalone u maleńkich dzieci mają ogromny wpływ na sposób odżywiania w ich dorosłym życiu. 25% ankietowanych stwierdziło, że "wie na pewno", jak duże porcje należy podawać dzieciom. Czy na pewno?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz