Karmiącej piersią matce zwrócono uwagę w restauracji. Zobaczcie, jak odpowiedziała!

Zdjęcie wraz z opisem szybko stało się hitem w internecie. Ma rację?

karmienie piersią

Mimo wielu kampanii społecznych, dyskusji i uświadamiania społeczeństwa, matki karmiące publicznie swoje dzieci muszą się mierzyć z krytyką i nieprzyjaznymi spojrzeniami. Tak jak jedna z kobiet, która karmiła swojego Malucha w jednej z amerykańskich restauracji.

Polecamy: W Idaho i Utah kobiety mogą już karmić piersią publicznie!

Podczas karmienia podszedł do niej mężczyzna i kazał przykryć dziecko, aby "nie narażać innych na ten widok". Kobieta posłuchała i... przykryła własną głowę pieluszką. Jak twierdzi, mężczyzna nie powiedział, co jest gorszącym widokiem, zatem postanowiła zdecydować za niego.

Zdjęcie udostępniła na swoim Facebook'u Carol Lockwood, dla której wspomniana kobieta jest bliską znajomą. Post polubiło już 120 tysięcy osób. Doczekał się też 17 tysięcy komentarzy i ponad 200 tysięcy udostępnień.

Zobacz też: Jakie leki może przyjmować mama karmiąca piersią?

Kobiety w komentarzach gratulują mamie odwagi i przypominają, że w Ameryce nie istnieją żadne przepisy, które zabraniają kobietom karmienia piersią publicznie.

Jedna z nich napisała też: "Nikt nie może prosić Cię o zaprzestanie karmienia piersią w miejscu publicznym, ale większość ludzi o tym nie wie, w tym większość pracodawców."

Wśród komentarzy jest też męski głos: "Szacunek działa w dwie strony, a matki powinny szczególnie respektować to, że nie wszyscy są tacy sami, a niektórzy mogą czuć się niekomfortowo (zwłaszcza starsze pokolenie) i nie można nikomu dyktować, jak ma się z tym czuć i czy powinni być urażeni."

A Wy, zgadzacie się z apelem kobiety czy opinią mężczyzny?

 

AK

Źródło: metro.co.uk

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz