Karmienie noworodka butelką

Karmienie butelką to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców.

Karmienie butelką

Karmienie butelką wymaga sporej rozwagi ze strony rodziców. Przy karmieniu mieszanką, łatwo o przekarmienie dziecka. Musisz także odpowiednio dobrać butelkę i smoczek. Przy tej metodzie karmienia trzeba również bardzo dbać o higienę, by nie zaszkodzić maluszkowi.

Jak karmić butelką

Zanim zaczniesz przygotowywać mleko, starannie umyj ręce i wysterylizuj akcesoria. Mieszankę mleczną sporządzaj zawsze tuż przed karmieniem i nie szykuj go więcej "na potem". Sprawdzaj termin ważności mleka i otwarte pudełko zużyj zgodnie z zaleceniami producenta. Do przygotowywania posiłku zdecydowanie najlepiej użyć niegazowanej wody źródlanej lub mineralnej. Jeśli zdecydujesz się na wodę z kranu, najlepiej będzie ją przefiltrować, a potem koniecznie gotuj ją przez kilka minut. Temperatura mleka z butelki powinna mieć 36 stopni C.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kinga
2017-08-09 14:04:37

Rzeczywiscie karmienie butelka nie było na początku latwizną. Mimo czytania w Internecie dalej nie znalam odpowiedzi na wiele pytan. Sam wybor butelki nie był latwy a co dopiero karmienie…kupiłam butelke marki nuk i zaskakująco dobrze sobie poradziłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz