Dziecięce body dla mam w ramach akcji promującej karmienie piersią

Dziecięce body z napisem promującym karmienie piersią trafią do 40 szpitali położniczo-ginekologicznych. Mamy otrzymają je w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

karmienie body

Obchody odbędą się w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2018 r. W ramach akcji do szpitali trafią bawełniane body dziecięce, z napisem promującym karmienie piersią oraz metką, która zawiera zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące naturalnego karmienia.

- Chcemy podarować pacjentkom upominek, który będzie przypominał, jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie piersią - mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Body zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków.

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią obchodzony jest między 26 maja a 1 czerwca. Przy tej okazji Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca:

wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia,

kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Czytaj więcej o  karmieniu piersią

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz