Kaszki dla dzieci - czego o nich nie wiesz?

Kaszka to atrybut niemowlaka. Ale czy naprawdę jest potrzebna w jego diecie? Które kaszki są najlepsze? Których lepiej unikać? Przekonajcie się!

kasza

Jeśli dziecko kończy 6 miesięcy, to powoli zaczynasz przygotowywać się do rozszerzania diety. Z trudem przychodzi Ci zrozumienie, co takie dziecko może jeść, a czego nie może, co mu zaszkodzi, a co jest wskazane. Na pewno martwisz się, czy sobie poradzisz i w pierwszym odruchu sięgasz po gotowe produkty z nadzieją, że rzeczywiście są one przygotowane specjalnie dla dzieci. Błąd! Sprawdź, jak to jest z tymi kaszkami!

Kaszki dla dzieci - skład

Zacznij czytać. Im prostszy skład, tym lepiej. Kaszka absolutnie nie powinna zawierać cukru, oleju palmowego, mączki chleba świętojańskiego i sztucznych aromatów. Większość popularnych kaszek zawiera je pod różnymi postaciami i koniecznie musisz być na to wyczulona. Spokojnie znajdziesz na rynku kaszki bez tych składników.

Kaszki dla dzieci - mleczne czy bezmleczne

Zdecydowanie bezmleczne. Kaszki mleczne mają zazwyczaj bardzo skomplikowany skład, praktycznie każda z nich zawiera cukier, syrop glukozowy, olej palmowy, fruktozę czy sztuczne aromaty. Poza tym dziecko i tak dostaje mleko modyfikowane albo jest karmione piersią - więcej mleka mu nie potrzeba. Jeśli już koniecznie chcecie zrobić kaszkę na mleku, to wykorzystajcie to mleko, które dziecko zna najlepiej.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz