`Zjedz mięsko` - czy to konieczne?

Wielu rodziców ma wątpliwości co do jakości mięsa.

mięso w diecie dziecka

Walory smakowe i jakość mięsa pozostawia wiele do życzenia. Wielu rodziców jest przekonanych, że w mięsach znajdują się hormony i antybiotyki i wolałoby nie podawać swoim dzieciom. Czy dziecko musi jeść mięso, żeby się prawidłowo rozwijać?

Warto wiedzieć, że oficjalne stanowisko Instytutu Żywności i Żywienia w Polsce, jest takie, że dzieci na każdym etapie swojego życia, czyli począwszy od narodzin do pełnej dojrzałości, mogą nie jeść mięsa i stosować dietę wegetariańską, natomiast diety wegańskie, eliminujące oprócz mięsa także produkty pochodzenia zwierzęcego, nie są dla dzieci wskazane. Organizacje żywieniowe na całym świecie, a także autorytety w dziedzinie żywienia są zgodne, że bark mięsa w diecie nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka. Jest jednak jedno, ale! W diecie dziecka nie musi pojawić się mięso, ale powinny się pojawić produkty pochodzenia zwierzęcego.

Zjedz choć mięsko, a zostaw warzywa.' To duży błąd! Więcej >>> 

Pamiętaj, że mięso jest źródłem białka, żelaza i witaminy B12, wykluczając mięso nie możesz wykluczyć tych składników, dlatego niezbędne jest, by w diecie malucha znalazły się mleko jaja czy warzywa strączkowe.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz