Nabiał w diecie dziecka

Jakie produkty mleczne możesz podawać maluszkowi i jakie są zalety włączania ich do diety dziecka?

nabiał w diecie dziecka

Nabiał, czyli mleko i produkty mleczne, a także sery i jajka są ważnym źródłem pełnowartościowego białka, które jest konieczne do właściwego wzrostu maluszka. Nabiał jest także bogaty w witaminy m.in. A, B2, D, E i K, a także wapń, fosfor, żelazo, które są niezbędne w diecie dziecka. Dodatkowo, żółtko z jajka jest bogate w tłuszcze wielonasycone.

Dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia dużo lepiej dają sobie radę z białkiem mleka krowiego. I tylko 1% przedszkolaków nie toleruje mleka. Pozostałe dzieci powinny spożywać nabiał. Maluszkom, które mają objawy nietolerancji powinno cię co jakiś czas podawać niewielkie ilości nabiału.

W organizmie dziecka, które nie otrzymuje laktozy przestaje wydzielać się laktazyna i u dziecka, które wcześniej nie miało objawów alergii może wystąpić tzw. wtórna nietolerancja laktozy, czyli dziecko nie będzie mogło pić mleka, choć nie ma alergii.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-06-15 18:32:49

re: Nabiał w diecie dziecka

U mojego synka zaraz po urodzeniu pojawiła się skaza białkowa. Zmiana mleka z bebilon na bebilon pepti i kuracja latopickiem pomogły pozbyć się problemu. Po kuracji powoli wprowadzałam mleko z białkiem krowim, tym razem zmiany skórne i problemy brzuszkowe się nie pojawiły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz