Odżywianie podczas karmienia piersią

Dowiedz się, co robić, aby mleko było zdrowe i bezpieczne dla Twojego dziecka.

odżywianie przy karmieniu

Okres karmienia piersią nie ma aż takich rygorystycznych wymagań w kwestii diety, jak okres ciąży. Mimo wszystko, należy zwracać uwagę na to, co się spożywa i w jakich ilościach i mieć pewność, że wszystkie produkty są zdrowe i bezpieczne dla maluszka.

Odżywianie matki karmiącej piersią

Zróżnicowana dieta jest korzystna dla noworodka. To co jesz ma wpływ na smak i zapach Twojego mleka, a więc dajesz dziecku szansę spróbowania różnych smaków, zanim na dobre zasiądzie koło Ciebie przy stole. Jest to szansa na ukształtowanie późniejszych nawyków żywieniowych maluszka. Dziecko karmione piersią zyskuje przewagę nad rówieśnikami, gdy przychodzi czas na wprowadzanie pokarmów stałych. Zaznajomiony jest z wieloma smakami, dlatego łatwiej mu przestawić się na inny rodzaj produktów.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

moni
2016-05-15 19:45:56

re: Odżywianie podczas karmienia piersią

Polecam artykuł ze strony Centrum Nauki o laktacji nt diety podczas karmienia piersią. http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=107%3A26-odywianie-w-czasie-karmienia-piersi&catid=11%3Awiedza-o-laktacji&Itemid=44&lang=pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz