Czego boją się rodzice przed podaniem pierwszych słodyczy. Czy słusznie?

Wszyscy dookoła wariują ze słodyczami tak, że sama nie wiesz już, co i w jakich ilościach podawać dziecku? Przekonaj się sama!

słodycze

Dzieciństwo bez deserów nie byłoby dzieciństwem, ale to wcale nie oznacza, że każde dziecko każdego dnia musi sięgać po batona i kanapkę z czekoladą. Prawda jest taka, że w słodyczach - jak we wszystkim - trzeba znaleźć złoty środek, ale od czego zacząć, żeby znaleźć równowagę? Jak wprowadzać do diety dziecka słodycze?

Kiedy zacząć wprowadzać do diety dziecka słodycze?

Najlepiej jak najpóźniej się da. Oczywiście już w 10 miesiącu życia możesz dosłodzić dziecku naleśniki syropem z agawy, ale to jeszcze nie powód, by w tym samym czasie serwować mu gofry z owocami i polewą czekoladową. Fajną zasadą jest to, że podajesz dziecku słodycze wtedy, gdy potrafi już samo sprecyzować i zwerbalizować, na co ma ochotę. Następuje do w okolicy 3-4 roku życia. Często jednak rodzice nie przesadzają aż tak bardzo i pierwsze słodycze podają dziecku tuż przed pierwszymi urodzinami. Lekarze nie zalecają jednak tak wczesnego rozszerzania diety słodyczami szczególnie, że we wszystkim, co jemy, jest cukier i naprawdę trudno się od niego ustrzec.

Cukier krzepi, ale nadmiar cukru szkodzi

Dziecko będzie miało całe życie na to, by zajadać batony, torty, ciasta, lody, a także na to, by pić przesłodzone napoje. Nie musisz mu tego fundować w pierwszych latach jego życia.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz