Pyszny pomysł na kolację dla niemowlęcia

Smacznie śpiący maluszek to jeden z piękniejszych widoków dla rodziców. Spokojny sen wspiera prawidłowy rozwój niemowlęcia, a odpowiednio skomponowana kolacja dostarczy dziecku ważne składniki odżywcze. Jak ją przygotować?

Z pomocą przychodzi pyszna kaszka BoboVita Smaczna Kolacja. To pełnowartościowe kaszki zbożowe dla maluszka, które sprawdzą się jako mleczny posiłek na dobranoc.

  • Na etapie wyłącznego karmienia piersią maluszek często budzi się w nocy na kolejne karmienie, ponieważ szybko trawi mleko mamy. Kiedy niemowlę skończy pół roku, jest już gotowe na pokarmy inne niż mleko.
  • Kolacja to ważny posiłek w menu małego dziecka – powinna dostarczać mu składniki odżywcze oraz odpowiednią dawkę energii dla prawidłowego rozwoju.
  • W odpowiedzi na oczekiwania rodziców BoboVita wprowadza dwie kaszki Smaczna Kolacja –delikatne zbożowe posiłki, które świetnie sprawdzą się jako ostatni posiłek przed snem dla niemowląt po 6. i 8. miesiącu życia.
  • Te pyszne nowości dostarczają energię, witaminy i składniki mineralne ważne dla rozwoju młodego organizmu.

Czas na smaczną kolację!

Mleko mamy to najlepszy pokarm dla niemowlęcia, dopasowany do jego wyjątkowych potrzeb. W pierwszym półroczu życia, kiedy maluszek jest karmiony wyłącznie piersią, często może budzić się w nocy na kolejny posiłek. Wszystko dlatego, że jego niewielki żołądek nie jest w stanie zmieścić takiej ilości pokarmu, aby zaspokoić głód aż do rana. Mniej więcej w 6. miesiącu życia, kiedy maluch zaczyna przygodę z rozszerzaniem diety, jest już gotowy na posiłki inne niż mleko. Nowe kaszki BoboVita Smaczna Kolacja to odpowiedź na szczególne wymagania rozwijającego się niemowlęcia. Różnorodne zboża i dwa pyszne smaki to propozycje posiłków na dobranoc, które idealnie urozmaicą jadłospis maluszka.

W trosce o niemowlę

Ostatni posiłek maluszka w ciągu dnia powinien zawierać kluczowe witaminy i składniki odżywcze ważne dla rozwoju młodego organizmu. Dlaczego mleczna kaszka zbożowa to odpowiedni wybór na kolację dla niemowlęcia? Odpowiedź jest prosta! Kaszki BoboVita Smaczna Kolacja to delikatne zbożowe posiłki, które świetnie sprawdzą się jako ostatni posiłek przed snem. Pomogą dziecku odkryć i polubić różnorodność zbóż oraz dostarczą składniki ważne dla prawidłowego rozwoju, m.in.:

  • żelazo i witaminę C dla układu odpornościowego,
  • wapń i witaminę D dla prawidłowego rozwoju kości,
  • witaminy z grupy B – tiaminę (B1)2 dla prawidłowego metabolizmu energetycznego i układu nerwowego, pirydoksynę (B6) i biotynę (B7).

Czy wiesz, że…

…kaszki BoboVita, w tym kaszki Smaczna Kolacja, zawierają wyłącznie odpowiedniej jakości bezpieczne zboża i owoce?

Potwierdzają to setki testów jakości, którym jest poddawana każda partia składników. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że podają swojemu dziecku to, co najlepsze oraz najsmaczniejsze!

Zapamiętaj! Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

 

Materiał partnera

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz