Wielki test wód mineralnych i źródlanych dla dzieci. Która najlepsza?

Testujemy znane wody mineralne i źródlane. Czy wiecie, która jest najlepsza dla Waszych dzieci?

woda

Dla niemowląt najlepsze są wody źródlane niskozmineralizowane i niskosodowe, a starszym dzieciom można podawać wody mineralne nisko lub średniozmineralizowane - to pewnie wiesz. Ale czy wiesz, która woda będzie najlepsza dla dziecka? Czy wszystkie wody butelkowane mają takie same wartości? Na co zwracać szczególną uwagę? I czy to w ogóle ważne, jaką wodę pije nasze dziecko?

Ile wody potrzebuje dziecko?

U niemowląt i małych dzieci zapotrzebowanie na wodę w przeliczeniu na kilogram masy ciała jest aż czterokrotnie większe niż u osób dorosłych. Dzienne wynosi 10-15 proc. jego masy ciała, podczas gdy u dorosłego 2-4 proc. Nie wiesz, jak to obliczyć? Nie martw się! Podawaj dziecku wodę co półtorej godziny, a w upalne dni częściej, właściwie nawet co 40 minut lub gdy dziecko samo upomina się o wodę.

Woda źródlana czy woda mineralna

Wodę mineralną wydobywa się z wnętrza ziemi z pokładów izolowanych geologicznie od zewnętrznych źródeł zanieczyszczeń. Mają one stabilny skład chemiczny i korzystnie wpływają na zdrowie. Dlatego są one dla nas najlepsze. Wystarczy dokładnie sprawdzić skład etykiety. Woda mineralna – ze względu na wysoką zawartość minerałów – jest twardsza i ma mocniejszy, bardziej intensywny smak. Dostarcza również organizmowi większą dawkę takich składników, jak np. żelazo, magnez, sód czy wapń.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

wawaa
2018-10-17 09:06:55

Moj syn lubi wodę smakową Kubuś, lubi też soki przecierowe. Samej wody od małego nie za bardzo lubił.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
baska
2018-05-17 15:45:00

Kupuję mojemu maluszkowi moją pierwszą cisowiankę, bo ma wygodną małą butelkę z ustnikiem, no i Adasiowi smakuje. Na słodkie soczki przyjdzie jeszcze czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz