USA walczy z rezolucją dotyczącą karmienia piersią

Informacje na ten temat podał jako pierwszy New York Times.

noworodek

Prawdziwie sensacyjną wiadomość opublikował w zeszłym tygodniu New York Times, który pisze, że delegacja ze Stanów Zjednoczonych wiosną tego roku starała się zrobić wszystko żeby rezolucja podkreślająca korzyści z karmienia piersią została odrzucona. Delegacja była tak zdeterminowana, że nie uznawała odmowy w tym temacie i zagroziła tym samym otwarcie Ekwadorowi, który jest wielkim zwolennikiem matczynego mleka.

Wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla noworodków i niemowlaków karmienie piersią. Ma ono niezaprzeczalne zalety dla zdrowia matki i dziecka, a dodatkowo jest to obszar dietetyki, w którym specjaliści są tak bardzo zgodni. Mimo to, silna branża producentów substytutów mleka dla niemowląt nie poddaje się w walce o zahwianie tej równowagi.

Ostatnio jednak, ze względu na coraz bardziej otwarte mówienie o karmieniu piersią, wręcz "modę" na karmienie swojego dziecka, rynek mleka modyfikowanego ponosi straty.

Zobacz też: Karmienie butelką: jak zadbać o higienę jamy ustnej?

Jak podaje Times – groźba (w tak błahej można by powiedzieć sprawie) obejmowała sankcje ekonomiczne i cofnięcie wsparcia militarnego dla Ekwadoru. Efekt nie ograniczył się jednak do samej delegacji Ekwadoru, ponieważ inne kraje w obawie przed reakcją ze strony Stanów Zjednoczonych również mogły wycofać się z poparcia dla tak potrzebnej rezolucji.

Rezolucja została finalnie zaakceptowana, jednak pokazuje to jak wielki wpływ na zalecenia żywieniowe może mieć polityka oraz lobby producenckie.

 

AK

Źródło: NYT

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz