Uwaga na grzyby! Były już pierwsze zatrucia w tym roku!

Szacuje się, że 30% przypadków wszystkich zatruć dotyka dzieci. Tymczasem grzyby nie powinny się w ogóle znajdować w diecie malucha!

zatrucie grzybami

Jak co roku temat wraca jak bumerang i niestety co roku słyszymy o przypadkach zatruć. W ubiegłym tygodniu babcia i wnuczka na śniadanie przygotowały sobie potrawkę z gąsek zielonek. Okazało się, że mimo dużego doświadczenia w zbieraniu grzybów, kobieta pomyliła się i niestety wśród grzybów znajdował się muchomor sromotnikowy. Na szczęście, dzięki szybkiej pomocy specjalistów, stan kobiety i nastolatki jest dobry, ale niewiele brakowało, by doszło do tragedii. - To zatrucie babci i wnuczki jest pierwszym przypadkiem w tym roku i mam nadzieję, że ostatnim - mówi dr hab. n. med. Andrzej Brodkiewicz z Oddziału Klinicznego Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć szpitala w Zdrojach.

W ubiegłych latach media donosiły o zatruciach jeszcze mniejszych dzieci. Korzyści z jedzenia grzybów są niewielkie, a ryzyko śmierci z powodu zatrucia ogromne! Więc dlaczego rodzice nadal podają je maluchom?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz