Wady i zalety karmienia butelką

Karmienie butelką ma wielu zwolenników i wielu przeciwników. Poznaj mocne i słabe strony mleka modyfikowanego!

mama karmi z butelki

Jeszcze dwadzieścia lat temu funkcjonowało silne tabu związane z karmieniem piersią. Kobiety nie karmiły w restauracjach, nie karmiły w kościele, a w domu – przy gościach – chowały się po kątach, by nikt ich nie zauważył. Dziś sytuacja jest odwrotna. Wielu osobom łatwiej zaakceptować widok kobiety karmiącej piersią niż karmiącej butelką. Jakie są wady i zalety karmienia butelką?

Gdy mama nie karmi piersią, musi karmić dziecko butelką. Sztuczne karmienie noworodków i niemowląt jest konieczne w przypadku, gdy mama nie karmi piersią. Karmienie butelką opiera się na gotowych mieszankach dla niemowląt, które produkuje się z modyfikowanego mleka krowiego.

Czy karmienie butelką jest bardziej komfortowe dla rodziców? Wyłączne karmienie piersią jest zalecane przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. Czasami jednak kobieta nie może albo nie chce karmić piersią, więc musi wybrać karmienie mlekiem modyfikowanym, czyli karmienie sztuczne.

 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-11-21 09:29:40

Ani słowa o trzeciej opcji? Laktator!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Laura
2018-08-23 15:50:12

karmienie piersią

Powiem wam, że dopóki mam pokarm zostanę przy karmieniu piersią. Z butelką jeszcze zdążymy. Na razie regularnie piję lactosan mama i mam tyle pokarmu, że spokojnie mogłabym go zamrażać. To naprawdę wygodna forma karmienia dziecka nocą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
2017-12-31 05:26:47

Do minusów karmienia butelka należy też fakt, że łatwo dziecko przekarmic przez co programuje mu się na przyszłość otyłość. Mleko matki zmienia się w zależności od pory dnia i dostosowuje do potrzeb dziecka. W czasie upałów jest w nim więcej wody, a wieczorem staje się ono bardziej kaloryczne żeby dziecko dobrze spało. Co do przesyłania nocy to w większości zależy od dziecka, jego charakteru i potrzeby bliskości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MagAbra
2017-12-30 16:07:52

Ja wśród zalet karmienia butelką wymieniłabym jeszcze więcej. Jestem sfrustrowana ze w społeczeństwie funkcjonuje obecnie taki terror laktacyjny i ktos kto nie moze albo nie chce karmić dziecka piersia jest wytykany palcami. Sama karmię dziecko naprzemiennie raz piersią, raz butelką i nie mogę doczekać się kiedy przejdziemy tylko na butelkę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aniolek
2017-12-30 09:37:03

Mleko następne jest po skończonym 6 miesiącu życia, a nie 4 jak jest w artykule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz