Kiedy wygasa przydatność do spożycia zamrożonego mleka kobiecego?

Choć możliwość zamrożenia mleka ułatwia życie mamom, powinny wiedzieć, że jego termin przydatności nie trwa wiecznie.

zamrażanie mleka

Możliwość odciągnięcia pokarmu to niezwykle duża dogodność. Mama, która musi wyjechać, wraca do pracy lub po prostu che "wolnego" może swobodnie odciągnąć pokarm i go zamrozić na czarną godzinę, jednak jak długo można taki pokarm przechowywać?

Przede wszystkim odciągając pokarm należy go odpowiednio przechowywać. Wykorzystaj do tego specjalne woreczki na pokarm lub pojemniki wolne od BPA. Nie napełniaj butelek ani torebek powyżej 3/4 objętości, ponieważ mleko zwiększa swoją objętość w wyniku mrożenia. Każdy pojemniczek opisz dokładną datą, dzięki temu będziesz wiedziała, jak długo mleko jest zamrożone. Jako pierwsze zużywaj mleka z najstarszą datą. Do mrożenia wkładaj pojemniczki głęboko do zamrażarki, aby nie narażać mleka na rozmrażanie, przy częstym jej otwieraniu. Nie umieszczaj ich również na drzwiczkach zamrażalnika.

Jak przetrwać z laktatorem?  >>>

Mleko w zamrażarce możesz trzymać do 12 miesięcy, ale najlepiej, by maluszek spożył je w przeciągu 6 miesięcy. Warto zaznaczyć, że mleko mamy po pół roku może nie spełniać wymagań, jakie ma starsze dziecko. Warto także wiedzieć, że bardzo długie przechowywanie mleka matki w lodówce lub zamrażarce wpływa na zawartość witaminy C w tym mleku.

Jeśli mleko było przechowywane dłużej niż 12 miesięcy w zamrażalce lub nie zostały zachowane warunki prawidłowego przechowywania – trzeba je wylać. Dziecku nie wolno podawać mleka, które było przechowywane niewłaściwie lub zbyt długo!

Pamiętaj, że absolutnie nie można ponownie mrozić pokarmu raz rozmrożonego!

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz